Balsam do ust – czy to jest potrzebne?

przez | 7 kwietnia 2020

Balsam do ust to kosmetyk, którego zadaniem jest ochrona czerwieni wargowej ust. Dobry balsam doskonale poradzi sobie z problemem pękających ust, nawilży je, a zarazem zabezpieczy przed utratą wody oraz czynnikami zewnętrznymi sprzyjającymi ich przesuszaniu. Problem suchych, a czasem aż pękających ust dotyczy ludzi w każdym wieku.Warto od razu zabezpieczyć nasze usta balsamem, gdy tylko poczujemy na nich ściągnięcie skóry spowodowane przesuszeniem. Zbagatelizowanie tego może prowadzić do naruszenia warstwy ochronnej naskórka ( popękania ust), a co za tym idzie łatwiejsze zarażenie się różnymi drobnoustrojami, które mogą wtedy bez problemu przeniknąć do naszego organizmu. Ponadto suchości ust towarzyszy często ich pieczenie lub swędzenie, a to sprawia, że odczuwamy duży dyskonfort.

Dlaczego usta wysychają?

Przyczyn nadmiernej suchości ust może być wiele, a oto kilka z nich:

– niekorzystne czynniki atmosferyczne ( wiatr, mróz, ostre słońce)
– przebywanie w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach
– oblizywanie warg zwłaszcza na świeżym powietrzu
– jedzenie dużej ilości słonych, kwaśnych i ostrych potraw ( podrażniają usta)
– niedobór witamin : A, D lub żelaza
– podrażnienie lub alergia na składniki kolorowych kosmetyków do ust
– częsty kontakt z chlorem ( korzystanie z basenu)

Usta to wizytówka każdej kobiety. Dlatego tak chętnie i często podkreślamy ich naturalne piękno kosmetykami ( szminki, błyszczyki, kredki do ust). Jednak na popękanych i suchych ustach żaden kolorowy kosmetyk nie będzie wyglądał ładnie. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja codzienna, a dokładnie ochrona i regeneracja dzięki właśnie balsamom do ust. Ten kosmetyk powinien znaleźć się w torebce każdej kobiety ( zarówno tej malutkiej jak i starszej). Jest on powszechnie dostępny dla każdego z nas, a wybór jaki oferuje nam rynek jest naprawdę imponujący.

Gdzie dostaniemy balsam do ust?

Balsam do ust można kupić między innymi w:
– drogeriach
– aptekach
– sklepach zielarskich
– sklepach i hurtowniach kosmetycznych
– sklepach internetowych
– a nawet w niektórych kioskach

Warto zwrócić uwagę na składniki jakie balsam posiada. Oprócz składników zabezpieczających warto jak posiada także regenerujące (np. olej jojoba) i odżywcze (np. wit. A, D).

Dodaj komentarz