Olejek z drzewa herbacianego

przez | 6 stycznia 2021

Z drzewa rosnącego w Australii i Nowej Zelandii o łacińskiej nazwie Melaleuca alternifolia pozyskuje się produkt nazywany olejkiem z drzewa herbacianego.

W olejku tym podstawowym związkiem aktywnym jest 4-terpineol o działaniu antyseptycznym. Inny związek występujący w tym herbacianym specyfiku to cyneol. Ma on pozytywne działanie zwłaszcza w przeziębieniach.

Olejek ten ma także wiele innych właściwości a mianowicie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Jak można zauważyć działanie olejku z drzewa herbacianego jest różnorodne. Ten preparat o intensywny zapachu można stosować w wielu schorzeniach a przede wszystkim w przypadku grzybicy, przy infekcjach i chorobach górnych dróg oddechowych a także w przypadku problemów skórnych.

Co ciekawe preparat ten może być przydatny do prania oraz podczas sprzątania i usuwania pleśni w domu. Wyciąg z drzewa herbacianego znakomicie zastąpi środek czyszczący, który nie podrażnia skóry. Ponadto po sprzątaniu pozostawia wyjątkowy zapach, który nie podrażnia oczu i dróg oddechowych.

Dodaj komentarz