Olejki eteryczne

przez | 6 stycznia 2021

Olejki eteryczne mają zastosowanie przede wszystkim w aromaterapii. Dzięki cennym właściwościom świetnie nadają się również do relaksujących kąpieli a także do płukania jamy ustnej. Każdy z olejków eterycznych to najwyższej jakości kompleks roślinnych związków, które są doskonałym środkiem dla zdrowia i urody.

Moc olejków eterycznych była uznawana już w starożytnych czasach. Dostrzeżono wówczas, że preparaty te mają pozytywny wpływ na samopoczucie, zwalczają stres i napięcie oraz wiele dolegliwości, takie jak bóle głowy, bezsenność oraz nadpobudliwość. Olejki eteryczne zapachy mają wyraziste i są produkowane na drodze destylacji. Do ich wyprodukowania używa się ekstraktów z roślin, ziół, owoców, kwiatów oraz drzew.

Olejki o różnych zapachach wykorzystywane są w rozmaity sposób. Stosuje się je zarówno do masażu ciała, w celach terapeutycznych, saunie a także w codziennej kąpieli. Ponadto wykorzystywane są do inhalacji, bowiem wpływają korzystnie na układ oddechowy. Dostępna w sprzedaży szeroka gama intensywnych zapachów olejków eterycznych pozwala na uzyskanie pożądanych efektów podczas ich stosowania.

Dodaj komentarz